Kendi tasarladığım modelde, 3N1K diye nitelendirdiğim, ketojenik, paleo ve intermittent fasting odaklı bir beslenme düzeni var: Ne, ne zaman, nasıl ve kimle yemeliyiz.” 2011 yılına dek, alışılageldik 5-6 öğünlü, karbonhidratlı beslenme planlarını uygulayan Çağrı, “Forma girmenin tek bir yolu yoktur,” diyor. “Bu programla da iyi bir form tutmuştum ancak bir noktadan sonra 3 saatte bir yemek yemek zaman açısından imkânsız hale geldi.

Daha Fazlası

Saatler, günler süren gıda arayışı, bizi aç kalabilmeye dayanıklı kıldı. Bu dayanıklılık sayesinde çağ atlayan atalarımız, gıdayı üretmeye ve depolamaya başladı. Artık kaynaklarımız da açlığımız gibi sınırsızdı. Bu bolluk içinde, ilkel açlık duygumuza, nefsimize, yenik düşmemiz kaçınılmazdı. Zihnimiz, acıkmadan yeme lüksünü sahiplendi; ağzımız boş durmadı. Daha çok gıdaya daha az hareket ederek ulaşma durumu bel çevremizi genişletti. Durum vahim! Vakit, fabrika ayarlarına dönme vakti!

Daha fazlası

Tuğrul Çağrı Yılmazer

1985, İstanbul doğumlu Çağrı, Hacettepe Üniversitesi, İktisat Fakültesi mezunu. Ancak 2006 yılından bu yana, antrenör sıfatıyla – kendisi aynı zamanda Life Fitness Academy’nin master trainer’ı- gönlünü kaptırdığı bu sporla uğraşıyor. Antrenörlükle yetinmeyen Çağrı, bildiklerini nasıl daha fazla insana aktarabileceğini düşünürken okuduğu kitapların da etkisiyle “mağara adamı” figürünü tasarlamış ve geliştirmiş. Kendi yarattığı, bilinen vücut geliştirme yöntemlerinin dışında kalan bir metodolojiyi de 2012 yılından bu yana hem öğrencilerine hem de sosyal medyadaki binlerce takipçisine anlatıyor, öğretiyor.